פתיחה

זה כחמש-עשרה שנה אני מלמד יוגה בשכונה שקטה בעיר מגוריי.
ביום ראשון, 14 בינואר 2001, סיימתי להעביר שיעור, ורעייתי דינה ואני נפרדנו מהתלמידים, התארגנו ויצאנו מהסטודיו.

דינה פנתה לכיוון מכוניתנו שחנתה בסמוך למקום, ואני התעכבתי לנעול את דלת הכניסה לסטודיו. שניות ספורות לאחר מכן שבה דינה ואמרה כי במרחק מה עומדת דמות הצופה בנו.

נעלתי את דלתות הסטודיו, וצעדנו יחד לכיוון המכונית. הבחנו בדמות הולכת ומתרחקת. ביקשתי מדינה להמתין ורציתי לברר מי היא דמות זו; פניתי לכיוונה אך היא התרחקה ממני בצעדים גדולים עד שנעלמה בחשכת הליל. השעה הייתה 21:20.

בכל שנות קיומו של הסטודיו הייתה זו הפעם היחידה שדמות כלשהי הופיעה לנגד עינינו.

מאוחר יותר באותו הלילה, בשעה 23:45 העיר אותנו צלצול טלפון. מן הצד השני של הקו נשמע קולו של אחי תמיר. הוא ביקש שאתיישב, ואז סיפר שאחינו עמית נפטר מדום לב במהלך אימון כדורסל.

עמית היה בן 39 במותו, ספורטאי בריא וחזק.
הרופא שטיפל בו וניסה להצילו קבע לבסוף את שעת המוות: 21:20.

היום אנו מאמינים שעמית רצה להיפרד מהמשפחה, וניסה לעשות זאת דרכנו כאשר הופיע לנגד עינינו למשך שניות ספורות שעה שעזב את גופו.

במהלך השנה הראשונה אחר פטירתו הופיעו סימנים נוספים אשר חיזקו את אמונתנו כי עמית רצה שנדע ונבין שנשמתו תמיד תהיה אתנו, תלווה אותנו ותדריך אותנו ממקום משכנה.

כשסיפרתי לתלמידיי על הסימנים, סיפרו לי חלקם כי חוו סימנים דומים בתקופה הראשונה לפטירת יקיריהם, אך מעולם לא ייחסו לכך חשיבות, או שפחדו להתייחס אליהם.

כיום, אין לי ספק כי בזכות לימודי הפילוסופיה של היוגה נחשפתי ביתר שאת למושגים כמו: תודעה, נשמה רוחנית, קארמה, לידה, חיים ומוות.

יתרה מכך, הבנת מושגים אלה הקלה עליי את ההתמודדות עם פטירתו של עמית ואף העניקה לי כלים המהווים משענת לי ולבני משפחתי ברגעים קשים. 

זה שנים אני מתכנן להקים אתר אינטרנט המסביר בצורה הפשוטה ביותר את מהות היוגה והפילוסופיה העומדת מאחוריה. מסיבות שונות לא יצא הדבר אל הפועל.

עם הזמן כתבתי שני ספרים העוסקים ביוגה: יוגה, איחוד ואיזון, וכן יוגה לאוכלוסיות מיוחדות.

במהלך השנה שחלפה מאז פטירתו של עמית, כתבתי את הסימנים שקיבלנו ממנו בעולם הזה, וגם את הסימנים שקיבלו תלמידיי מיקיריהם שהלכו לעולמם. כך נולד הפרק הראשון "סימני חיים מן הנשמה הרוחנית", ולאחר מכן התווספו לו פרקים נוספים אשר יחד מרכיבים את סיפור הלידה, החיים והמוות – דרך היוגה.